RonKo Fun & Fight
Bine ati venit in comunitatea RonKo Fun & Fight !!!!!

RonKo Fun & Fight

Bine Ati Venit Pe Forumul Serverului de Counter-Strike RonKo Fun & Fight

AcasaCalendarFAQCautareMembriInregistrareConectare

Distribuiți | 

STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)

In jos 

Steam Only VAC 2 vs Steam + NonSteam
1. STEAM VAC 2
46%
 46% [ 19 ]
2. Steam + NonSteam ( codati )
54%
 54% [ 22 ]
Total voturi : 41

AutorMesaj
ronnie
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/06/2008

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Mier 21 Ian 2009, 23:51

Sensul acestui topic+sondaj..este interesul adminilor pt server (!!!!!!!!!!)..si cel al jucatorilor, intr-o oarecare masura.
Sunt 38 admini..cate voturi sunt !??!?!?!?!?!?!?.....
Adminii sunt prezenti pe server NUMAI cand e PLIN, am mai specificat asta intr-ul alt topic ,ei considera ca asa e normal (4-5 fac exceptie- eu ii stiu), si nu pun umarul la popularea serverului.
Raspunsul meu , tie ASTE, este ca nu suport server de 32 player-i..este HAOS.Eu vad altfel un server....serios, linistit si captivant, dar cum nimic nu e perfect --- PENTRU CA NU STIM CE ESTE ACEL PERFECT ----Icai ramane un server de rand.
Cand eu mai atrag atentia unor admini, ei ma considera ingamfat si exigent, dar ei probabil nu pot sa capteze "intelesul" cuvintelor mele.
Nu pot schimba conceptia oamenilor, deoarece nu sunt in masura si nu am calificarea necesara acestui lucru....sunt un simplu om de rand !!!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ronko.forumz.ro
Midnighte

masculin
Numarul mesajelor : 125
Data nasterii : 28/09/1991
Varsta : 27
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 20/06/2008

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Mier 21 Ian 2009, 21:43

Vorba ta Tavi - romanul nu se vrea sa dea vot,ca ce rost are (CUM SA NU AIBA ROST UN VOT ?!).Apoi,romanul este nervos din cauza noilor lucruri,influentate de vot.Sa nu ii dai in cap atunci ?

TOTavi
Moderator

masculin
Numarul mesajelor : 81
Data nasterii : 05/11/1986
Varsta : 32
Localizare : pana unde ajung cu banii mei
Data de inscriere : 19/06/2008

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Mier 21 Ian 2009, 20:49

cam atat ...desii nu imi dau seama ce o sa fie si cum o sa iasa cred ca topicul e relativ inchis ..vad ca nu se inghesuie lumea sa voteze si din pacate e ca in politica nu mergem al vot pt ca suntem prea importanti ... sa iasa ce o fii ...off mentalitatea romanului silent
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Avocatul

masculin
Numarul mesajelor : 2
Data nasterii : 29/01/1977
Varsta : 41
Localizare : La tara!
Data de inscriere : 14/11/2008

MesajSubiect: Re   Mier 21 Ian 2009, 18:46

Fara nici un pic de ironie! Care mai este sensul topicului daca esti deja hotarat?(sa vina profesionisti sau cum te-ai exprimat tu)Daca il faci chiar si de 20 nonsteam tot intra codati si fel si fel de copii care fac fel de prostii.Atunci lasal pe vac vor intra numai profesinosti (care din punctul meu de vedere multi au fost cu semunl ?) si va fi ca si pana acum.Eu nu vreau sa aduc vb de ex server dar stii bine ca nu ma plimb pe alte servere(sunt fidel serverului care-mi place)Vorbind la modul cel mai serios pe nonsteam o sa-ti vina multi copii cu probleme .Esti pregatit sai faci fata?Dca nu ramai pe Vac si ai scapat "deprobleme"

MULTA BAFTA!Sunt curios de noul format al serverului
bounce bounce
Sus In jos
ronnie
Admin

masculin

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Mier 21 Ian 2009, 11:20

server 15 vs 15..pfff, e un MARE HAOS !!!
EU nu vreau sa vina lumea sa joace.ca sunt multi, eu vreau sa vina JUCATORII adevarati..sa nu se inghesuie pe server, sa aibe loc sa se desfasoare....
Acum...nivelul de joc pe un server de 20...e mult mai ridicat decat acela pe 30.
Netul ne tine foarte bine( provider BUN)..ca dovada, cei care vin cu net -peering bun la noi..au lag sub 10 chiar si atunci cand este plin.Putem tine cateva servere, nu numai unul pe acelasi PC, el fiind si serverul retelei noastre de internet ( cartier) detinuta de un amic -vecin de-al meu.Dar..nu vreau HAOS, vreau sa se joace linistit, de aceea am scos si acele sunete haioase-chiar daca atrageau multe lume, si acelea din stats -headshot, multikill, godlike..etc.
Eu imi DORESC a fi un server serios..dar, acum..nu depinde doar de mine...caci nu pot sta 24 ore/zi sa verific totul, depinde si de adminii nostri.Pentru a reveni la cum a fost serverul ICAI prin Iunie-Iulie 2008..crede-ma Aste, ajunsesem pe locul 117 ( in lume) pe gametracker, si parca in primele 10-12 din Romania cu 22 de jucatori este greu, caci ne-am pierdut o gramada de jucatori, dar nu imposibil.
in perioada mai grea a serverului, avand probleme la root, alte servere..care acum sunt inaintea noastra si au acaparat jucatorii nostri..tineau servere de redirect cu numele ICAI.
Sunt sigur..ca o sa ne revenim, dar nu prea o sa mai am timp sa stau pe server asa mult, dar sa speram c-o sa se intample cat mai repede.
Pentru moment , serverul ramana Steam + NonSteam !!!
Sus In jos
SiSu

masculin
Numarul mesajelor : 14

MesajSubiect: Mda   Mier 21 Ian 2009, 09:59

Ce mai la deal la vale frate ??!.. Inainte de a fi serverul Steam-On, tot asa era , 47+48 si nu erau probleme. Erau si atunci codati, si atunci erau probleme, si mereu se rezolvau...E vorba de popularitea serverului. Cu cat sunt mai multi playeri care joaca pe icai , el devine mai cunoscut ,urca intr`un top al acestora..puii mei ... nu ma pricep la asta, dar cred ca despre asta e vorba..In fine ...wowowowo
Sus In jos
Avocatul

masculin
Data nasterii : 29/01/1977
Varsta : 41
Localizare : La tara!
Data de inscriere : 14/11/2008

MesajSubiect: Nu uitati de unde ati plecat!   Mier 21 Ian 2009, 09:19

Salut! Ronnica indiferent de ce am sa spun( din partea mea) ramanem prieteni si nu as vrea sa te superi.Eu zic sa ramai pe nonsteam.De ce?din mai multe puncte de vedere pe care tu si kobra le stiti foarte bine (epoca trecuta).Asta cu „codati mai multi”este adevarata dar cam exagerata.Cauta „tata” baieti(admini) capabili si dispusi sa stea cat de mult pot pe server iar cei care nu indeplinesc conditiile „la revedere” (nu ca cei de acum nu ar fi buni pentru ca nui cunosc pe toti)pentru ca altfel se va juca bambilici(vor fi putini ca si pana acum)trebuie sa recunosti asta ca serverul din cate am vazut eu nu a fost full 20 de ore dintro zi de cand lai instalat.In alta ordine de idei parerea mea daca te tine netul si serverul fa-l de 15vs15 asta in cazul in care nu se face lag(aici stii tu sau cei cu care lai facut ce trebuie facut)si daca nu o fi de n…. ori mai bun ca acum inseamna cas eu prea bou pt secolul asta sau am gresit forumul.Ma cunosti destul de bine si stii bine la ce server ma refer si nu poti sa negi ca nu era f bun chiar daca mai intrau si codati dar daca (ma repet)ai admini buni si dispusi la efort o sa mearga treaba brici.Unii dintre ei sa mai invete bunele maniere(stie el cu cine vorbesc;lasa-i mai baiatule sa joace cum pot,stiu pt ca nu-s toti profesionisti ca tine,ca daca-ti da 1 un flah in fata tre sai dai slay ca ai 4 oua/ai uitat ca nu stiai sa tii mouseul in mana?)pentru ca altfel instiga playerii la vb urate s.a.m.d .Sa nu mai spun ca se misca mult mai bine asa ,nu errori deci totul spre bine.Poate sa recunosca cineva ca pe VAC se ajunsese la o monotonie(parerea mea si ma refer la timpul jucat de mine aici)Iar faptul ce e Vac2 pe mine ma lasa rece pana la proba contrarie multi iti dau impresia ca sunt codati dar iti spun eu ce se intmpla: ajungi sa crezi ca „e vac2 domne putin probabilitatea sa fie coddat x sau y si defapt unii din admini uita de ce sunt admini si merg pe varianta ca e aproape sigur serverul si joaca in continuare chiar daca se gaaseste unul sa spuna ca x,y e codat.Asa ca indiferent de varianta(vizavi de coduri e bors tata)VAC sau non dar cea din urma are avantajele ca se misca mai bine si nu are errori.Scuze (pentru acest capitol)nu puteam sa ma abtin.TU HOTARASTI!
Sus In jos
QuietKey
Admin

Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 02/07/2008

MesajSubiect: re   Lun 19 Ian 2009, 19:26

Mda.. dupa 2-3 zile de jucat pe 47+48 am ajuns sa mi schimb parerea...la inceput am zis ca or sa fie codati etc...de fapt problema este NIVELUL JUCATORILOR CARE NU AU STEAM. nu numai ca sunt "praf" dar toti tipa si se injura (la greu) unu pe altu ca s codati. frate toata lumea acuza pe toata lumea de cod, e penibil. ok, intra mai multi jucatori dar sunt copii de 10 ani care injura non-stop, tipa "codat codat codat!!!" in fiecare runda. NU se merita.

Leo007

masculin
Numarul mesajelor : 1
Data nasterii : 21/09/1984
Varsta : 34
Data de inscriere : 11/01/2009

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Dum 18 Ian 2009, 10:36

STEAM VAC2 only este parerea mea. De cand este steam + nonsteam rata criminalitatii (codatilor) a crescut cu peste 500%, serverul este bun si evident ar fi aiurea sa banati jucatori buni, care poate nu au coduri. Dar din moment ce serverul este nonsteam, este mult mai usor sa banuiesti pe cineva ca foloseste coduri, si atunci chiar si jucatorii buni sunt luati in vizor. Hai sa fim seriosi, oricine isi poate cumpara STEAM cu 30-40 RON sau cu un mesaj trimis la Orange/Vodafone in valoare de 10-11 Euro. Sa fiu sincer, un server cu STEAM cu 13/22 jucatori e mult mai bun decat un server 22/22 cu codati.
Sus In jos
ronnie
Admin

masculin

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Dum 18 Ian 2009, 08:25

Mda..asta-i buna...admini sunt cel putin 3-4 pe server, sau...admini sunt mereu lol! albino
DAR..cum se face?,..atunci cand intru eu..nu e NICIUN ADMIN.Ieri..in jur de, sa zic 18h00-19h00 ( ieri nu e prima oara) ..pana sa intre Kobra...am stat cam 30 min..fara admin.
Acum..de cand n-o fi fost admin, inainte..nu stiu.
Imaginati-va..sa fi venit unul cu OGC, se golea serverul?
Increderea si placerea serverului o dau...ADMINII ( cei care nu exagereaza..normal)
Merci.
Avem 38 admini..macar 1 sa verifice, daca e vreun admin pe server..sa intre putin, "face curatenie" daca e cazul..si pleaca.
PACAT.Stiu...toti aveau treaba (scuze..scoala , munca, invatat...bla bla bla)..era SAMBATA !!!!!!!!!!!!
Sus In jos
crS

masculin
Numarul mesajelor : 39
Data nasterii : 27/07/1990
Varsta : 28
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 21/06/2008

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Sam 17 Ian 2009, 23:42

Steam - NonSteam , pt ca: va exista mai multa activitate (un trafic mai intens) pe sv , playeri noi,care probabil vor baga sv-ul la fav , de codati nu ar fi problema,cu sau fara steam ei vor exista,in plus de asta admini sunt zilnic pe sv...cam asta ar fi scratch

Sus In jos
K0brA

masculin
Data nasterii : 28/05/1989
Varsta : 29
Data de inscriere : 17/01/2009

MesajSubiect: K0brA   Sam 17 Ian 2009, 21:30

Deci eu nu inteleleg o singura chestie daca e nonsteam sau steam nonsteam credeti ca nu sunt coduri ?ce tot va plangetia ta ca nu sa il faca steam eu zic ca cel mai marfa nonsteam si steam ca mai sunt si uni baietasi care jc dupa nonsteam si jc fara coade si merita pana la urma ptr ce sunt admini sa dea ban la codati ok? ia gura mica ca va sparg:)))DECI NONSTEAM SI STEAM CEL MAI BINE;)
PARAREA MEA
Sus In jos
g00gle

masculin
Numarul mesajelor : 5
Data nasterii : 07/09/1988
Varsta : 30
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 28/09/2008

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Sam 17 Ian 2009, 20:43

pro nonsteam Smile mai bine sa fie lume pe sv decat sa asteptam sa se umple serverul si oricum cu codatii nu este problema ..... sunt in fiecare zi cate 3 - 4 admini pe sv eu cred ca se descurca cu codatii ...Wink
Sus In jos
seraphim

masculin
Data nasterii : 01/03/1983
Varsta : 35
Data de inscriere : 17/01/2009

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Sam 17 Ian 2009, 19:54

Fara codati Mad m-am saturat de ei!! VAC2
Sus In jos
TERORISTimputit

masculin
Data nasterii : 24/05/1985
Varsta : 33
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Sam 17 Ian 2009, 19:43

DEJA INTRA PE SV O GRAMADA DE DUBIOSI.........MAI BINE VAC...
Sus In jos
Sup3r.B@s3rik

masculin
Numarul mesajelor : 7
Data nasterii : 06/05/1979
Varsta : 39
Localizare : Valcea
Data de inscriere : 07/09/2008

MesajSubiect: Nu-i nimik   Sam 17 Ian 2009, 16:44

Nu-i nimik ronnie Wink ...Eu nu stau la horezu stau la Rm.Valcea Smile ...cd vii uite id de mess::: sweet_lover_boy6969...baga si da un mes kiar dc sunt offline(poate lasi un nr de tel)...si poate bem si noi un cico...sau altceva cheers cheers cheers Laughing .... cu fetele Laughing ....mai usor... Embarassed ca la vara ma insor lol! lol! ...si ma omoara nevastamea scratch scratch ...da cu spritu...no problemo cheers cheers

PS: Si mie imi e dor de fete...TRANSMIT MULTI queen PUPICI cheers cheers FETELOR DE PE SERV queen queen si sper sa ne vedem curand pe serv
BAFTA TUTUROR!!!! cheers cheers

Nu sunt "SMECHER" Very Happy ...Dar nici nu ma dau "SMECHER" afro ca altii!!!!!!!
Sus In jos
ronnie
Admin

masculin

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Sam 17 Ian 2009, 15:46

Mii de scuze..ti-am sters mesajul geek b@s3rik ..DIN GRESEALA....SCUZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

bre..valcene, cand ma mai duc la Horezu..poate bem si noi, o ciorba, o tochitura..ceva
Trebuie sa ajung zilele astea...la Horezu..asa ca tine-te bine..ca vin !!!!..pregateste valcencele, fa-le frumoase ( oricum ele sunt - oltence ale draq de frumoase)
sper sa ne vedem pe server..cat de curand !!!!
Bafta..Ciao !!!
P.S. : te asteapta fetele....
Sus In jos
Midnighte

masculin
Numarul mesajelor : 125
Data nasterii : 28/09/1991
Varsta : 27
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 20/06/2008

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Sam 17 Ian 2009, 13:23

Steam - Non-steam...multi din jucatori nu au steam,desi isi permit sa ia (rusine voua Basketball ).S`a vazut ce s`a intamplat cand s`a pus steam only,cum s`au injumatatit (daca nu si mai mult) playerii

ronnie
Admin

masculin

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Sam 17 Ian 2009, 12:51

Citat :
supara ron da de ce ai zis dupa non-steam in paranteza codati ... mi se pare discriminare
Nu mah..gay-ule, am zis ca : in 2 luni de VAC..am prins 2-3 codati cu demo..ca or fi fost mai multi, nu stiu..dar , doar dimineatza..erau aia cu aim, ogc ..la ora 09h00, cel putin 2-3 in prima zi..si doar de dimineatza.
cel care foloseste cod pe VAC 2...trebuie sa fie cu tupeu, ca la cum face steam, e periculos..dar nu imposibil.
Dar..parca joci mai linistit pe VAC 2..decat pe mix, d-aia am supus la vot..sa observ si parerile voastre.
Eu m-am crucit de ce era dimineata pe server...am stat 2 min..am dat 2 banip-uri..si am iesit.
S-a inteles gresit..cu discriminarea, cu steam..ai o marja de siguranta mai mare..ATAT ( cu toate ca merge mai prost serverul prin steam : lag, erori,nr de player-i redus,etc...)
Deocamdata..ramane Steam + NonSteam ( ne place sa fiti alaturi de noi, voi cei fara steam)
Cius
Sus In jos
emitec

masculin
Data nasterii : 07/11/1992
Varsta : 26
Data de inscriere : 07/01/2009

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Sam 17 Ian 2009, 12:15

hmm PRO vac2 prefer sa nu intre 999 codati si oricum pe steam nu intra aja molti deci .......
PRO VAC2
Sus In jos
has-

masculin
Numarul mesajelor : 5
Data nasterii : 04/04/1988
Varsta : 30
Data de inscriere : 13/07/2008

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Sam 17 Ian 2009, 12:06

pro nonsteam....nu e adev k sunt mai multi fara steam...dar sunt destui kre nau chef sa dea bani pe un joc si vb lu k0brita PENTRU CE AVEM ADMINE ? sa skimbam harta si sa dam llama? putem sa facem si ss sau demo sa banam "citarii"
Sus In jos
TOTavi
Moderator

masculin
Numarul mesajelor : 81
Data nasterii : 05/11/1986
Varsta : 32
Localizare : pana unde ajung cu banii mei

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Sam 17 Ian 2009, 11:14

PRO Steam+nonSteam argumentele sunt aduse in topicul celalat si nu te supara ron da de ce ai zis dupa non-steam in paranteza codati ... mi se pare discriminare nu cred ca sunt absolut toti cei fara steam codati cum nu sunt absolut toti cei cu steam curati ...e adevarat ca ponderea e mai mare inspre non steam dar e normal
1. pt ca nu risca decat ban p un srv
2. pt ca sunt mult mai multi cei fara steam
Sus In jos
KObritA

feminin
Numarul mesajelor : 140
Data nasterii : 26/05/1983
Varsta : 35
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 28/07/2008

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Sam 17 Ian 2009, 11:01

eu sunt PRO Steam+nonSteam;sunt atatia care nu au steam si care vor sa joace pe sv acesta,dc sa le luam acest drept????iar cu codatii,noi adminii nu le putem face fata??????????atunci pt ce mai suntem admini?aceasta este parerea mea
Sus In jos
ronnie
Admin

masculin

MesajSubiect: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   Sam 17 Ian 2009, 10:29

Va puteti spune parerea..despre cum ati dori sa ruleze serverul pe viitor?
Va rog sa si argumentati..votul vostru !!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)   

Sus In jos

STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RonKo Fun & Fight  :: Cs.RonKo.Ro [ Steam + NonSteam] .*** in sfarsit-
Mergi direct la: